WAXWORK - LIDÉ Z VOSKU

Výstava

WAXWORK-LIDÉ Z VOSKU

7. 1. - 13. 1. denně od 10.00 do 18.00 hod.
Vstup z boku budovy jako je vstup do kina Hutník (bývalá dámská posilovna Expreska 2. patro.)

Vstupné dospělí 80,- Kč, studenti a senioři 60,- Kč, děti 40,- Kč

NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ NAVŠTÍVIT NAŠI VÝSTAVU

Voskové figuríny mají několikasetletou tradici. Původně byly vyráběny za účelem posmrtné rekonstrukce znetvořených obličejů před pohřebním obřadem. Naše figuríny pocházejí z muzea v Petrohradě, které před několika lety vyhořelo, a tato výstava je jednou z posledních svého druhu na světě. Všechny exponáty byly vytvořeny podle historických pramenů, při výrobě se použily pravé lidské vlasy a lékařské oční implantáty, proto sochy působí dokonale živým dojmem.

V naší expozici předkládáme nejen umělecká díla, ale také Vás seznámíme s velice poutavými osudy lidí, jejichž vzhled byl prapodivnou hříčkou přírody a kteří se od pradávna v naší společnosti vyskytovali. Společnost se jich stranila, ale současně byla přitahována jejich zvláštnostmi. I přes jejich postižení z těchto lidí vyvěrala neskutečná síla a odhodlání vzepřít se osudu a předvést okolí svůj neobyčejný vzhled jako dar – proto se často naučili neuvěřitelným kouskům, kterými ještě více podněcovali zvědavost návštěvníků.

 

Na závěr si Vás dovolujeme upozornit, že máte jednu z posledních možností zúčastnit se naší putovní výstavy, neboť jsme se ji rozhodli nastálo umístit ve Vídni. Dovolím si také upozornit že tato výstava není nijak morbidní, tudíž ji navštěvují žáci všech věkových kategorií od prvního stupně až po vysoké školy. Mezi studenty a žáky máme velice kladné hodnocení Doprovodné 15ti minutové video je v českém jazyce. Z důvodu velkého zájmu o naší výstavu doporučujeme dopolední hodiny.

 

2019-01-07 | Michal Muláček

Dům kultury Kladno